Al vier generaties lang wijdt De Vries Trappen in Heerenveen zich met hart en ziel aan één doel: het maken van kwalitatief hoogwaardige trappen in elke vorm en maat, met liefde voor het vak gemaakt.
Het bedrijf behoort tot de grotere trapproducenten van Nederland en levert houten trappen voor zowel seriematige woningbouw als maatwerkprojecten. Daarnaast ontwikkelen ze innovatieve concepten zoals prefab traptorens, waarbij complete trapconstructies als bouwmodule naar de bouwplaats worden geleverd.
De Vries Trappen bestaat al meer dan 100 jaar en vindt zijn oorsprong in een aannemersbedrijf dat later uitgroeide tot twee timmerfabrieken: De Vries Kozijnen en De Vries Trappen. Sinds 2001 opereert De Vries Trappen zelfstandig.
Bij De Vries Trappen werken circa 130 medewerkers, waarvan het grootste deel in de productie. Vanuit de fabriek worden jaarlijks duizenden trappen geproduceerd voor projecten in heel Nederland. Algemeen directeur Marcel Beuzenberg kent het bedrijf door en door. Hij begon ooit als verkoper en groeide uiteindelijk door tot algemeen directeur.
Bij de productie van houten trappen vinden verschillende houtbewerkingen plaats, zoals zagen, frezen en schuren. Daarbij ontstaat onvermijdelijk houtstof. “De bronafzuiging bij de machines is bij ons goed ingericht,” vertelt Beuzenberg. “Die vangt een groot deel van het stof af, maar niet alles. Tijdens metingen zagen we dat de luchtkwaliteit op enkele plekken nog verder verbeterd kon worden. Dat was voor ons de aanleiding om te kijken naar een aanvullende oplossing.”
De oplossing: industriële luchtreiniging en realtime monitoring
Zoektocht naar aanvullende maatregelen
Tijdens deze zoektocht kwam De Vries Trappen in contact met Euromate. Samen werd gekeken naar aanvullende maatregelen naast de bestaande bronafzuiging. Daarbij zijn meerdere industriële luchtreinigers uit de DFI-serie strategisch in de productieomgeving geplaatst om de fijnstofconcentratie in de lucht verder te verlagen.
Daarnaast werden sensoren ingezet waarmee de luchtkwaliteit continu wordt gemeten. Via het online Air Safety Portal kan De Vries Trappen de luchtreinigers aansturen en real-time volgen hoe de luchtkwaliteit zich ontwikkelt op verschillende plekken in de fabriek.
Beuzenberg: “Eerst hadden we twee sensoren, maar dat vonden we voor onze oppervlakte te weinig. Inmiddels hebben we er vier en houden we de luchtkwaliteit
actief in de gaten.”
Resultaat: optimalisatie luchtkwaliteit in de fabriek
Verdere verbetering binnenlucht
Sinds de installatie van de luchtreinigers en sensoren is de luchtkwaliteit in de fabriek verder verbeterd. De gemeten waarden blijven ruim binnen de gestelde normen en medewerkers merken het verschil in de praktijk. “Je merkt het als je door de fabriek loopt. De lucht voelt gewoon frisser,” vertelt Beuzenberg. “De kleine stofdeeltjes zie je
niet, maar als ze verdwijnen merk je wel echt verschil.”
Naast het verbeteren van de werkomgeving biedt het monitoringssysteem ook extra inzicht en transparantie. De Vries Trappen kan aantonen hoe de luchtkwaliteit zich ontwikkelt en beschikt over historische data van de metingen. “Het is prettig dat we nu continu kunnen laten zien hoe de luchtkwaliteit bij ons is. Je kunt misschien nog wat stof op de vloer zien, maar de lucht is gewoon schoon.”
Ook over de samenwerking met Euromate is De Vries Trappen positief. De implementatie verliep snel en efficiënt. “Het ging eigenlijk heel vlot. Na de eerste gesprekken konden we snel beslissen en niet lang daarna werden de installaties geplaatst.” Volgens Beuzenberg is de oplossing bovendien interessant voor andere bedrijven in de houtverwerkende industrie. “Als je met hout werkt, heb je altijd stof. Dan is het belangrijk dat je alles doet wat mogelijk is om de luchtkwaliteit goed te houden. In dat opzicht beveel ik dit zeker ook aan bij andere bedrijven die met hout werken.
Speciaal voor hout-, productie- en logistieke omgevingen heeft Euromate de Dust Free Industrial (DFI)-serie ontwikkeld. Deze industriële luchtreinigers reduceren (fijn)stof en dragen bij aan een gezondere werkomgeving. Via het online Air Safety Portal kunnen de DFI-units bovendien eenvoudig worden gemonitord en beheerd vanaf elk device.
Om de luchtkwaliteit inzichtelijk te maken, gebruiken wij AirCheq sensoren. Deze sensoren meten continu de concentratie van fijnstof en andere binnenklimaatparameters.
De meetgegevens worden weergegeven in het Air Safety Portal, waardoor bedrijven real-time inzicht krijgen in de luchtkwaliteit. De DFI’s kunnen tevens worden aangestuurd op basis van de gemeten stofconcentratie.